• DOLAR
  3,6926
  % 0,62
 • EURO
  4,3485
  % 0,49
 • ALTIN
  151,7395
  % -0,18
 • BIST
  108.489
  % 0,05
Örgü Modelleri ve Yapılışı (Erkek Çocuk Sweat)

Örgü Modelleri ve Yapılışı (Erkek Çocuk Sweat)

bebek yelek 225x300 - Örgü Modelleri ve Yapılışı (Erkek Çocuk Sweat)Örgü Modelleri ve Yapılışı için öncelikle arka bedenden başlayacağız.

Arka Beden = Örgü modellerine 1 nolu iplikle 76 ilmek başlanır. 3 cm 1+1 lastik örülüp düz örgüyle devam edilir. Beden boyu 25 cm de kol evi için her iki taraftan 3+2 ilmek kesilir. Sonraki sıradan başlanarak her sırada her iki taraftan 20 defa 1’er ilmek kesilir.Örgü modellerinin beden boyu 40 cm de kalan 26 ilmek kesilerek bitirilir.

Ön Beden = Örgü modellerine 1 nolu iplikle 76 ilmek başlanır. 3 cm 1+1 lastik örülüp düz örgüyle devam edilir. Beden boyu 25 cm de kol evi için her iki taraftan 3+2 ilmek kesilir. Sonraki sıradan başlanarak her sırada her iki taraftan 20 defa 1’er ilmek kesilir.Örgü modellerinin beden boyu 31 cm de yaka için ilmekler ortalanır, örgü modelleri ve yapılışına örgüye iki parça halinde devam edilir. Ön ortasındaki 6 ilmek 1+1 lastik örülür. Örgü modellerinin beden boyu 35 cm de yaka için her sırada ön ortasından 6+3 ilmek kesilir. Beden boyu 40 cm de kalan 4 ilmek kesilerek bitirilir. Bekletilen ilmekler ön ortasından şişe 6 ilmek artış yapılarak örgüye devam edilir. Beden boyu 35 cm de yaka için ön ortasından her sırada 12+3 ilmek kesilir. Beden boyu 40 cm de kalan 4 ilmek kesilerek bitirilir.

Örgü Modellerinin Kolları = Örgü modellerinin 2 nolu iplikle 44 ilmek başlanır,2+2 lastik örülür. 2 nolu iplikle 2,5 cm 3 nolu iplikle 2 sıra örülüp 4 nolu iplikle düz örgüyle devam edilir. 2 sıra arayla her iki taraftan 2 defa 1’er ilmek artış yapılarak 48 ilmeğe ulaşılır. Örgü modellerinin kol boyu 7 cm de kol evi için her iki taraftan 3+3 ilmek kesilir. Sonraki sıradan başlanarak her iki taraftan her sırada 13 defa 1’er ilmek kesilir.Kol boyu 18 cm de kalan 12 ilmek 2 cm örülür,bitirilir.

Örgü Modellerinin Yakası =  Örgü modellerinin 4 nolu iplikle yaka etrafından şişe 95 ilmek çıkarılır. 3 cm 1+1 lastik örülür,bitirilir. İçine kıvrılarak dikilir.

Örgü Modellerinin Kapüşon Yapımı = Örgü modellerine 92 ilmek ile başlanır, örgü boyunca düz örülür. 2 nolu iplikle 2 cm 3 nolu iplikle 1 cm 4 nolu iplikle 21 cm örülüp,bitirilir.Ortadan katlanıp bir kısmı birbirine, yaka kısımda yakanın iç kısmına dikilir.

Örgü Modellerinin Cep Yapımı = Örgü modellerine 4 nolu iplikle 45 ilmek başlanır,örgü boyunca düz örülür. örgü boyu 3 cm de her iki taraftan 3+2 ilmek kesilir. Sonraki sıradan başlanarak her sırada her ki taraftan 8 defa 1’er ilmek kesilir. cep boyu 10 cm de kalan 19 ilmek kesilerek bitirilir. Cebin ilmek kesilen tarafından 3 nolu iplikle şişe 28 ilmek çıkarılıp,2 sıra 1+1 lastik örülür. 2 nolu iplikle 4 sıra 1+1 lastik örülüp,bitirilir. Ön ortasına dikilir.

 

Örgü modelleri ve yapılışını eklemeye devam edeceğiz. Kolay gelsin 🙂

Not : Nako dergisinden alıntıdır.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
[instagram-feed]
fotballdrakterbasketball trikotsbasketbal kleding kopengoedkope voetbalshirts kopenmaglie calcio a poco prezzomaillot de basket nba pas chervetement cyclisme pas cherbilligt cykeltøjbillige sykkelklær på nettbasketball trøye NBA