• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Örgü Modelleri ve Yapılışı (Erkek Çocuk Sweat)

Örgü Modelleri ve Yapılışı (Erkek Çocuk Sweat)

bebek yelek 225x300 - Örgü Modelleri ve Yapılışı (Erkek Çocuk Sweat)Örgü Modelleri ve Yapılışı için öncelikle arka bedenden başlayacağız.

Arka Beden = Örgü modellerine 1 nolu iplikle 76 ilmek başlanır. 3 cm 1+1 lastik örülüp düz örgüyle devam edilir. Beden boyu 25 cm de kol evi için her iki taraftan 3+2 ilmek kesilir. Sonraki sıradan başlanarak her sırada her iki taraftan 20 defa 1’er ilmek kesilir.Örgü modellerinin beden boyu 40 cm de kalan 26 ilmek kesilerek bitirilir.

Ön Beden = Örgü modellerine 1 nolu iplikle 76 ilmek başlanır. 3 cm 1+1 lastik örülüp düz örgüyle devam edilir. Beden boyu 25 cm de kol evi için her iki taraftan 3+2 ilmek kesilir. Sonraki sıradan başlanarak her sırada her iki taraftan 20 defa 1’er ilmek kesilir.Örgü modellerinin beden boyu 31 cm de yaka için ilmekler ortalanır, örgü modelleri ve yapılışına örgüye iki parça halinde devam edilir. Ön ortasındaki 6 ilmek 1+1 lastik örülür. Örgü modellerinin beden boyu 35 cm de yaka için her sırada ön ortasından 6+3 ilmek kesilir. Beden boyu 40 cm de kalan 4 ilmek kesilerek bitirilir. Bekletilen ilmekler ön ortasından şişe 6 ilmek artış yapılarak örgüye devam edilir. Beden boyu 35 cm de yaka için ön ortasından her sırada 12+3 ilmek kesilir. Beden boyu 40 cm de kalan 4 ilmek kesilerek bitirilir.

Örgü Modellerinin Kolları = Örgü modellerinin 2 nolu iplikle 44 ilmek başlanır,2+2 lastik örülür. 2 nolu iplikle 2,5 cm 3 nolu iplikle 2 sıra örülüp 4 nolu iplikle düz örgüyle devam edilir. 2 sıra arayla her iki taraftan 2 defa 1’er ilmek artış yapılarak 48 ilmeğe ulaşılır. Örgü modellerinin kol boyu 7 cm de kol evi için her iki taraftan 3+3 ilmek kesilir. Sonraki sıradan başlanarak her iki taraftan her sırada 13 defa 1’er ilmek kesilir.Kol boyu 18 cm de kalan 12 ilmek 2 cm örülür,bitirilir.

Örgü Modellerinin Yakası =  Örgü modellerinin 4 nolu iplikle yaka etrafından şişe 95 ilmek çıkarılır. 3 cm 1+1 lastik örülür,bitirilir. İçine kıvrılarak dikilir.

Örgü Modellerinin Kapüşon Yapımı = Örgü modellerine 92 ilmek ile başlanır, örgü boyunca düz örülür. 2 nolu iplikle 2 cm 3 nolu iplikle 1 cm 4 nolu iplikle 21 cm örülüp,bitirilir.Ortadan katlanıp bir kısmı birbirine, yaka kısımda yakanın iç kısmına dikilir.

Örgü Modellerinin Cep Yapımı = Örgü modellerine 4 nolu iplikle 45 ilmek başlanır,örgü boyunca düz örülür. örgü boyu 3 cm de her iki taraftan 3+2 ilmek kesilir. Sonraki sıradan başlanarak her sırada her ki taraftan 8 defa 1’er ilmek kesilir. cep boyu 10 cm de kalan 19 ilmek kesilerek bitirilir. Cebin ilmek kesilen tarafından 3 nolu iplikle şişe 28 ilmek çıkarılıp,2 sıra 1+1 lastik örülür. 2 nolu iplikle 4 sıra 1+1 lastik örülüp,bitirilir. Ön ortasına dikilir.

 

Örgü modelleri ve yapılışını eklemeye devam edeceğiz. Kolay gelsin 🙂

Not : Nako dergisinden alıntıdır.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün endişelerden uzaklaşıp dikkatinizi yapmak istediğiniz konulara odaklayacaksınız. Uzaklarda yaşayan arkadaşlarınızla haberleşebilirsiniz. Yabancı ülkelerde yaşayan tanıdıklarınız ile iletişim kurabilir, büyük organizasyonlar içinde yer alabilirsiniz.
Detaylı işler yapanlar ve çok fazla ayrıntıların olduğu konular ile ilgilenenler için verimli bir gün. Ancak detayların içinde kaybolma ihtimaliniz de var... O zaman şanslı durum, şanssızlığa dönüşür... Ufak sorunları fazla büyütmeyin ve dikkatinizi isteklerinize odaklayın. Aslında bugün daha pratik ve yaratıcı olabilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Kendinizi güçlü hissedecek ve olaylara yapıcı yönden bakacaksınız. Hayal gücünüzü uyandıran kişileri ve olayları ciddiye alabilir ve ideallerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız giderek yükseliyor. Sanatçılar ile işbirliği yapabilir, gizemli konuları araştırabilirsiniz. Burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanlar için hareketli bir gün. Ekip çalışmaları ve çeşitli organizasyonlar ile ilgili projeler ve araştırmalar yapabilirsiniz. Yabancı ülkelere ve bilmediğiniz yerlere gitmek için programlar yapabilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Daha önce sizi rahatsız eden ve kafanızı karıştıran sorunları çözebilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışabilirsiniz. Yaşadığınız olaylara farklı açılardan bakmanıza yardımcı olacak kişilerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle çevrenin saygı duyduğu kişilerin önerilerinden etkilenebilir ve olaylara yapıcı yönden bakabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada dikkatinizi dağıtan konulardan uzak durun.
YAY BURCU YORUMU
Güne heyecanlı ve istekli başlayacaksınız. Bugün kendinizi daha iyi ve rahat hissedeceksiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konuyla ilgili eski arkadaşlarınızı arayabilir, kaygılarınızdan tamamen uzaklaşıp dikkatinizi yapmak istediğiniz projelere odaklayabilirsiniz. Üstelik eski dostlarınızla karşılaşmak size ilham verecek ve kararlarınızı sürdürmek için büyük bir gayret göstereceksiniz. Bu arada parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir ve hesapta olmayan harcamalar çıkabilir. Fakat sürpriz paralar da gelebilir ve kazanç sağlayacağınız yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.
.
OĞLAK BURCU YORUMU
Büyük bir gayret ve sorumluluk içinde bulunabilirsiniz ve önemli kişiler sizin bu gayretinizi takdir edecekler. Devleti temsil eden kurumlarla iş birliği yapabilirsiniz. Beklentileriniz çok fazla olabilir ve bulunduğunuz çevrenin yaşam felsefesinden çok daha farklı açılardan dünyaya ve olaylara bakabilirsiniz. Ancak kendi bakış açınızı çevrenize dayatmasanız iyi olacak. Aslında sabırlı davranabilirsiniz ve kendi görüşlerinizi kendinize saklamayı başarabilirsiniz. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanlar disiplinli ve dirayetli olacaklar. Soranları büyütmeyin.
KOVA BURCU YORUMU
Duygusal baskı hissedebilirsiniz önem verdiğiniz kişiler ile yapacağınız görüşmeleri çok fazla ciddiye aldığınız için kaygılarınız olabilir. Ancak duygularınıza güvenin ve akıl yürütmek yerine içinizden yükselen iyimser duyguları izleyin. Böylece başarılı olacaksınız. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanlar devlet daireleri ve resmi kurumlar ile ilgili işler yaparken biraz daha sakin davranmaya özen göstermeli. İsyankar ve sert bir tavır içinde bulunmak yerine anlayışlı olabilirsiniz. En azından bugün kendinizi daha iyimser hissedeceksiniz.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
[instagram-feed]
fotballdrakterbasketball trikotsbasketbal kleding kopengoedkope voetbalshirts kopenmaglie calcio a poco prezzomaillot de basket nba pas chervetement cyclisme pas cherbilligt cykeltøjbillige sykkelklær på nettbasketball trøye NBA