• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Örgü Bebek Elbisesi Modeli(3-4 yaş)

Örgü Bebek Elbisesi Modeli(3-4 yaş)

6 218x300 - Örgü Bebek Elbisesi Modeli(3-4 yaş) Arka Beden = Örgü bebek elbisesi modeline  1 nolu iplikle 96 ilmek başlanır. 1 cm düz, 1 sıra ter örülür tekrar düz örgüye geçilir. 2 cm arayla her iki taraftan 7 defa 1’er ilmek kesilerek 82 ilmeğe düşülür.Örgü elbisenin beden boyu 23 cm de her iki taraftan 5’er ilmek artış yapılarak 92 ilmeğe ulaşılır. Sonraki sırada bel lastiği için 2 nolu iplikle 5 cm 1+1 lastik örülür. her iki taraftan 20’şer ilmek kesilerek 52 ilmeğe düşülür. 1 nolu iplikle düz örgüye geçilir,her iki taraftan 5’er ilmek 1+1 lastik örülmeye başlanır. Lastik örülen ilmeklerin yanından 2 sıra arayla 5 defa 1’er ilmek kesilerek 42 ilmeğe düşülür. Bel lastiğinden sonra örgü boyu 16 cm de her sırada her iki taraftan 10 defa 1’er ilmek kesilir. kalan 22 ilmek 2 cm 1+1 lastik örülür,bitirilir.

Ön Beden =   Örgü bebek elbisesine  1 nolu iplikle 96 ilmek başlanır. 1 cm düz, 1 sıra ter örülür tekrar düz örgüye geçilir. 2 cm arayla her iki taraftan 7 defa 1’er ilmek kesilerek 82 ilmeğe düşülür. Örgü elbisede cepler için bedne boyu 15 cm olunca her iki taraftan 7’şer ilmek bir defada kesilerek 68 ilmeğe düşülür. sonraki sıradan başlanarak her iki taraftan her düz sırada 2 defa 3’er, 10 defa 1’er ilmek kesilerek 36 ilmeğe düşülür, ilmekler yardımcı şişte bekletilir. Cep bordürü için; ilmekler kesilen taraftan 2 nolu şişe 35 ilmek çıkartılır. 1 cm 1+1 lastik örülür, bitirilir.Örgü elbisede ceplerin iç kısmı için; 1 nolu iplikle 18 ilmek başlanır. Bir taraftan her düz sırada 6 defa 2’şer ilmek artışı yapılarak 30 ilmeğe ulaşılır. Cep boyu 5 cm olunca ilmek artışı yapılan taraftan 10 ilmek bir defada kesilir,kalan 20 ilmek yardımcı işte bekletilir.diğer cepte aynı şekilde örülür. Bekletilen ilmekler 20+36+20 şeklinde aynı şiş üzerine alınır. 1 sıra 1+1 lastik, 2 nolu iplikle 5 cm 1+1 lastik örülüp, 1 nolu iplikle geçilerek düz örgüyle devam edilir. Her iki taraftan 5’er ilmek 1+1 lastik örülür. Lastik örülen ilmeklerin yanından her düz sırada 3 defa 1’er ilmek, 1 cm arayla 13 defa 1’er ilmek kesilerek 44 ilmeğe düşülür. Bel lastiğinden sonra örgü boyu 12 cm de kalan ilmekler 2 cm 1+1 lastik örülür,bitirilir. Lastiğin her iki tarafına 1’er ilik açılır.

Askı Yapılışı = Örgü bebek elbisesi için; 2 nolu iplikle arka bedenin her iki yanında şişe 13 ilmek çıkartılır. 20 cm 1+1 lastik örülür,bitirilir.

Düğme Yapılışı = Örgü bebek elbisesi için; 3 nolu iplikle 5 zincir çekilerek birleştirilir. Oluşan yuvanın içine dolamalı sık iğne yapılarak tamamlanır. Toplam 4 adet yapılır.

Ön Cep Yapılışı = Örgü bebek elbisesi için; 1 nolu iplikle 3 ilmek başlanır,düz örülür. Her iki taraftan her sırada 13 defa 1’er ilmek artış yapılarak 29 ilmeğe ulaşılır. örgü boyu 5 cm de 2 cm 1+1 lastik örülüp,bitirilir.

Örgü modelleri eklemeye devam edeceğiz…İyi çalışmalar 🙂

Nako Dergisinden alıntıdır..


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün endişelerden uzaklaşıp dikkatinizi yapmak istediğiniz konulara odaklayacaksınız. Uzaklarda yaşayan arkadaşlarınızla haberleşebilirsiniz. Yabancı ülkelerde yaşayan tanıdıklarınız ile iletişim kurabilir, büyük organizasyonlar içinde yer alabilirsiniz.
Detaylı işler yapanlar ve çok fazla ayrıntıların olduğu konular ile ilgilenenler için verimli bir gün. Ancak detayların içinde kaybolma ihtimaliniz de var... O zaman şanslı durum, şanssızlığa dönüşür... Ufak sorunları fazla büyütmeyin ve dikkatinizi isteklerinize odaklayın. Aslında bugün daha pratik ve yaratıcı olabilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Kendinizi güçlü hissedecek ve olaylara yapıcı yönden bakacaksınız. Hayal gücünüzü uyandıran kişileri ve olayları ciddiye alabilir ve ideallerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız giderek yükseliyor. Sanatçılar ile işbirliği yapabilir, gizemli konuları araştırabilirsiniz. Burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanlar için hareketli bir gün. Ekip çalışmaları ve çeşitli organizasyonlar ile ilgili projeler ve araştırmalar yapabilirsiniz. Yabancı ülkelere ve bilmediğiniz yerlere gitmek için programlar yapabilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Daha önce sizi rahatsız eden ve kafanızı karıştıran sorunları çözebilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışabilirsiniz. Yaşadığınız olaylara farklı açılardan bakmanıza yardımcı olacak kişilerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle çevrenin saygı duyduğu kişilerin önerilerinden etkilenebilir ve olaylara yapıcı yönden bakabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada dikkatinizi dağıtan konulardan uzak durun.
YAY BURCU YORUMU
Güne heyecanlı ve istekli başlayacaksınız. Bugün kendinizi daha iyi ve rahat hissedeceksiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konuyla ilgili eski arkadaşlarınızı arayabilir, kaygılarınızdan tamamen uzaklaşıp dikkatinizi yapmak istediğiniz projelere odaklayabilirsiniz. Üstelik eski dostlarınızla karşılaşmak size ilham verecek ve kararlarınızı sürdürmek için büyük bir gayret göstereceksiniz. Bu arada parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir ve hesapta olmayan harcamalar çıkabilir. Fakat sürpriz paralar da gelebilir ve kazanç sağlayacağınız yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.
.
OĞLAK BURCU YORUMU
Büyük bir gayret ve sorumluluk içinde bulunabilirsiniz ve önemli kişiler sizin bu gayretinizi takdir edecekler. Devleti temsil eden kurumlarla iş birliği yapabilirsiniz. Beklentileriniz çok fazla olabilir ve bulunduğunuz çevrenin yaşam felsefesinden çok daha farklı açılardan dünyaya ve olaylara bakabilirsiniz. Ancak kendi bakış açınızı çevrenize dayatmasanız iyi olacak. Aslında sabırlı davranabilirsiniz ve kendi görüşlerinizi kendinize saklamayı başarabilirsiniz. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanlar disiplinli ve dirayetli olacaklar. Soranları büyütmeyin.
KOVA BURCU YORUMU
Duygusal baskı hissedebilirsiniz önem verdiğiniz kişiler ile yapacağınız görüşmeleri çok fazla ciddiye aldığınız için kaygılarınız olabilir. Ancak duygularınıza güvenin ve akıl yürütmek yerine içinizden yükselen iyimser duyguları izleyin. Böylece başarılı olacaksınız. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanlar devlet daireleri ve resmi kurumlar ile ilgili işler yaparken biraz daha sakin davranmaya özen göstermeli. İsyankar ve sert bir tavır içinde bulunmak yerine anlayışlı olabilirsiniz. En azından bugün kendinizi daha iyimser hissedeceksiniz.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
[instagram-feed]
fotballdrakterbasketball trikotsbasketbal kleding kopengoedkope voetbalshirts kopenmaglie calcio a poco prezzomaillot de basket nba pas chervetement cyclisme pas cherbilligt cykeltøjbillige sykkelklær på nettbasketball trøye NBA