• DOLAR
  3,6966
  % 0,73
 • EURO
  4,3529
  % 0,59
 • ALTIN
  152,2596
  % 0,04
 • BIST
  108.489
  % 0,05
Örgü Bebek Elbisesi Modeli(3-4 yaş)

Örgü Bebek Elbisesi Modeli(3-4 yaş)

6 218x300 - Örgü Bebek Elbisesi Modeli(3-4 yaş) Arka Beden = Örgü bebek elbisesi modeline  1 nolu iplikle 96 ilmek başlanır. 1 cm düz, 1 sıra ter örülür tekrar düz örgüye geçilir. 2 cm arayla her iki taraftan 7 defa 1’er ilmek kesilerek 82 ilmeğe düşülür.Örgü elbisenin beden boyu 23 cm de her iki taraftan 5’er ilmek artış yapılarak 92 ilmeğe ulaşılır. Sonraki sırada bel lastiği için 2 nolu iplikle 5 cm 1+1 lastik örülür. her iki taraftan 20’şer ilmek kesilerek 52 ilmeğe düşülür. 1 nolu iplikle düz örgüye geçilir,her iki taraftan 5’er ilmek 1+1 lastik örülmeye başlanır. Lastik örülen ilmeklerin yanından 2 sıra arayla 5 defa 1’er ilmek kesilerek 42 ilmeğe düşülür. Bel lastiğinden sonra örgü boyu 16 cm de her sırada her iki taraftan 10 defa 1’er ilmek kesilir. kalan 22 ilmek 2 cm 1+1 lastik örülür,bitirilir.

Ön Beden =   Örgü bebek elbisesine  1 nolu iplikle 96 ilmek başlanır. 1 cm düz, 1 sıra ter örülür tekrar düz örgüye geçilir. 2 cm arayla her iki taraftan 7 defa 1’er ilmek kesilerek 82 ilmeğe düşülür. Örgü elbisede cepler için bedne boyu 15 cm olunca her iki taraftan 7’şer ilmek bir defada kesilerek 68 ilmeğe düşülür. sonraki sıradan başlanarak her iki taraftan her düz sırada 2 defa 3’er, 10 defa 1’er ilmek kesilerek 36 ilmeğe düşülür, ilmekler yardımcı şişte bekletilir. Cep bordürü için; ilmekler kesilen taraftan 2 nolu şişe 35 ilmek çıkartılır. 1 cm 1+1 lastik örülür, bitirilir.Örgü elbisede ceplerin iç kısmı için; 1 nolu iplikle 18 ilmek başlanır. Bir taraftan her düz sırada 6 defa 2’şer ilmek artışı yapılarak 30 ilmeğe ulaşılır. Cep boyu 5 cm olunca ilmek artışı yapılan taraftan 10 ilmek bir defada kesilir,kalan 20 ilmek yardımcı işte bekletilir.diğer cepte aynı şekilde örülür. Bekletilen ilmekler 20+36+20 şeklinde aynı şiş üzerine alınır. 1 sıra 1+1 lastik, 2 nolu iplikle 5 cm 1+1 lastik örülüp, 1 nolu iplikle geçilerek düz örgüyle devam edilir. Her iki taraftan 5’er ilmek 1+1 lastik örülür. Lastik örülen ilmeklerin yanından her düz sırada 3 defa 1’er ilmek, 1 cm arayla 13 defa 1’er ilmek kesilerek 44 ilmeğe düşülür. Bel lastiğinden sonra örgü boyu 12 cm de kalan ilmekler 2 cm 1+1 lastik örülür,bitirilir. Lastiğin her iki tarafına 1’er ilik açılır.

Askı Yapılışı = Örgü bebek elbisesi için; 2 nolu iplikle arka bedenin her iki yanında şişe 13 ilmek çıkartılır. 20 cm 1+1 lastik örülür,bitirilir.

Düğme Yapılışı = Örgü bebek elbisesi için; 3 nolu iplikle 5 zincir çekilerek birleştirilir. Oluşan yuvanın içine dolamalı sık iğne yapılarak tamamlanır. Toplam 4 adet yapılır.

Ön Cep Yapılışı = Örgü bebek elbisesi için; 1 nolu iplikle 3 ilmek başlanır,düz örülür. Her iki taraftan her sırada 13 defa 1’er ilmek artış yapılarak 29 ilmeğe ulaşılır. örgü boyu 5 cm de 2 cm 1+1 lastik örülüp,bitirilir.

Örgü modelleri eklemeye devam edeceğiz…İyi çalışmalar 🙂

Nako Dergisinden alıntıdır..


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
[instagram-feed]
fotballdrakterbasketball trikotsbasketbal kleding kopengoedkope voetbalshirts kopenmaglie calcio a poco prezzomaillot de basket nba pas chervetement cyclisme pas cherbilligt cykeltøjbillige sykkelklær på nettbasketball trøye NBA