• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
İğne Oyası Fular Çiçeği Nasıl Yapılır?

İğne Oyası Fular Çiçeği Nasıl Yapılır?

İğne Oyası Fular İçin Gereken Malzemeler;
-115cm*73cm boyutlarında üçgen şifon kumaş
-Polyester iplik
-İğne
-Makas

 

İğne oyası fuların yapımı;

 • Şifonun kendi renginden üç kenarını zurafa yapıyoruz.
 • Fular için 5 adet büyük kırmızı iğne oyası gül yapacağız. Güllerimiz 4 katlı olacak.İğne oyası gülün en alttaki katı 5 yapraktan,dıştan içe 2.katı 4 yapraktan,dıştan 3.katı 3 yapraktan, orta katı ise 1 yapraktan oluşmaktadır.
 • Elimize polyester iğne oyası yapımında kullandığımız ipimizi 2 kere sarıyoruz,sardığımız ipin üzerine 5 tane zurafa yapıyoruz. Elimizdeki ipi çıkarıp açık olan ucunu aşağıya doğru çekiyoruz. Bu şekilde daire şeklini veriyoruz.Bunun üzerine zurafa ile 6 sıra yukarı çıkıyoruz ve kırmızı büyük gülün sapını yapmış oluyoruz.
 • Her bir zurafanın üzerine 3 tane kirpik yapıp çiçekteki yaprakları yapmaya başlıyoruz.3 kirpiğin üzerinden ipliğimizi uzatarak zurafaları kenarlardan artırarak yapıyoruz. 6 sıra yapana kadar ilerliyoruz sonra eksilterek 1 zurafaya düşürüp 1 adet yaprak yapmış oluyoruz. Diğer 4 yaprağı da aynı şekilde yapıp yanındaki yapraklar birleştiriyoruz.(bir zurafa ile)
 • İğne oyası kırmızı büyük gülün diğer katları da saplı çiçek olacak şekilde 1 zurafa azaltarak başlayıp, aynı teknikte diğerlerini yapıyoruz.
 • İğne oyası kırmızı büyük gülün 3 katlıda saplı olacak şekilde yapıp bitiriyoruz. En ortadaki iç kısmındaki katına sap yapmıyoruz.Orta katına sadece tek 1 yaprak yapıp,gala çiçeği gibi zurafayla ekliyoruz. çiçeklerimizi bitirdiğimizde güzelce yerleştirmesini yapıyoruz.
 • İğne oyası kırmızı büyük gülün 3 katında da yaptığımız sap kısımlarını iç içe geçirerek ortasından birleştiriyoruz. Büyük kırmızı iğne oyası çiçeklerimizi fulara monte etmeden önce fuların üçgen kısmının köşesine yeşilden 6 zurafa ile başlamalı tek tarafı kirpikli yaprak yapıyoruz.Karşısında bu yaprağın 2.sini yapıp kırmızı büyük iğne oyası gülün ortasına monte ediyoruz. Bu işlemi sağ ve sol taraf olmak üzere aralarına 15cm boşluk bırakarak tekrarlıyoruz. Aynı işlemi fuların köşe gelecek uzun kısımlarınada yapıyoruz.İğne oyası kırmızı büyük gülün aralarına  yapacağımız kirpikli dağları istediğiniz aralıklarla 8 zürafa üzerine yapıyoruz. Kirpikli dağı yeşil polyester iğne oyası ipliğiyle yapıp en uclarına da kırmızıdan 3’er zurafa yapıp işlemi bitiriyoruz.

2 1 273x300 - İğne Oyası Fular Çiçeği Nasıl Yapılır?
1 6 300x300 - İğne Oyası Fular Çiçeği Nasıl Yapılır?

İğne oyası yazma, fular, çiçek motiflerinizi eklemeye devam edeceğiz… İyi çalışmalar 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Duygularınızın derinleştiği bir dönemdesiniz. Eski dostlarınızı hatırlayabilirsiniz ve eskiden isteyip de ortaya konulmamış arzular yükselebilir. Sevdiğiniz ile aranızdaki ilişkinin derinleştiğini hissedeceksiniz fakat sevdiğinizin sizi anlamadığını düşünebilirsiniz. Bu arada sizin de sevdiğinize karşı daha ilgili davranmanız gerekiyor. Sevgiye olan ihtiyacınızın arttığı bir dönemdesiniz ve sevdiğinizi fazla zorlamasınız iyi olacak. Aslında yapıcı ve kararlı davranacaksınız. Canlılığınız ve enerjiniz ile çevrenizi etkileyeceksiniz ve özellikle karşı cinsin dikkatini çekeceksiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Kalabalıklar, çeşitli organizasyonlar ve yabancıların bulunduğu ortamlar keyfinizi yerine getiriyor. Farklı organizasyonlar ve değişik kültürlerin yaşam biçimleri ilginizi çekecek. Değişik görüşlerden faydalanabilir ve daha iyimser bir tavır içine girebilirsiniz. Kendinizi şanslı hissedeceksiniz ve karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirmek için gayret göstereceksiniz. Yabancılarla ilişkilerinizin yoğun olacağı bir dönemdesiniz. Kariyer yapmak ve sosyal statünüzü yükseltmek için kuvvetli arzular duyacaksınız. Ancak isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışmanız gerekiyor.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün kendinizi yorgun ve isteksiz hissetmeniz mümkün. Aslında enerji fazlanızı boşaltacak bir alan bulmanız gerekiyor. Spor yapabilirsiniz ve fizik güç gerektiren işler yaparak rahatlayabilirsiniz. Bu arada sağlığınıza özen gösterin ve hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Olaylar karşısında sabırsız ve öfkeli bir tavır içinde bulunmanız mümkün. Hem aşk, hem de parasal konulara yönelik gerilim tarzınızı değiştirmeye zorlayan durumlar ortaya çıkabilir. Bugün duygularınızı denetleyin ve kendinizi fazla zorlamayın. Tabii çevrenizi de zorlamasanız iyi olacak.
BAŞAK BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz. Beklemediğiniz misafirler ve size ihtiyacı olan yakınlarınızla ilgilenmeniz gerekebilir ve bunun sonucunda yaptığınız planlar değişmiş olabilir. Fakat iddiacı ve eleştirici bir tavır içinde olsanız bile artık daha iyimser ve anlayışlı davranmayı başarabilirsiniz. Kariyer yapmak ve sosyal statüsünü yükseltmek isteyenler için uygun fırsatların çıktığı bir dönem... Konusunda uzman olan kişiler, saygı duyulan büyükler sizi destekleyecek ve saygın çevrelere girmenize yardımcı olacak.
TERAZİ BURCU YORUMU
Yapıcı ve enerjik tavırlarınızla çevrenizin dikkatini çekeceksiniz. İsteklerinizi rahat bir biçimde ortaya koyabilir, ilişkilerinizi daha sıcak hale getirebilirsiniz. Önem verdiğiniz konuları sevdiğinize anlatabilirsiniz. Hareket halinde olmak ve sosyal faaliyetlerin içinde yer almak sizi memnun edecek. Aynı zamanda çeşitli teklifler ile karşılaşabilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için her zaman olduğundan daha fazla gayret gösterebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde alacağınız haberler ve davetler sizi heyecanlandıracak. Yakınlarınızın ziyaretine gidebilirsiniz.
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
Dostlarınız ile ilişkileriniz giderek güçleniyor. Moraliniz ve kendinize olan güveninizin yükseldiği bir dönemdesiniz. İyimser ve yapıcı haliniz dış görünümünüze yansıyacak ve çevrenizdeki kişiler sizin enerjinizden etkilenecek. İlişkileriniz yeni boyutlar kazanacak. Bugün kendinizi güçlü ve iyi hissedeceksiniz. Geleceğe yönelik yeni projeler yapabilirsiniz. Bu arada alacağınız teklifler sizi şaşırtabilir ve heyecanlandırabilir. Değişik organizasyonlar ve seyahat programları yapabilirsiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Eski dostlarınız ve unuttuğunuz yakınlarınız ile ilgilenmeniz gerekebilir. Bu arada eski projeleriniz de gündeme gelebilir. İsteklerinizi gerçekleştirmek için kuvvetli arzularınız var ve aceleci olabilirsiniz. Ancak gelişmeleri bekleyecek kadar sabırlı davranmayı başaracaksınız. Bu arada aklınızdan geçenleri hemen söylemeyin. Yanlış anlamalar ve anlaşılmalar olabilir. Özellikle duyduklarınızın doğruluğunu araştırmadan tepki göstermeyin. Kış hazırlığı içinde olabilirsiniz ve eşyalarınızı yeniden düzenleyebilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
Bugün karşılaştığınız bazı olaylardan ve duyduğunuz haberlerden etkilenebilirsiniz. Alıngan ve duygusal bir tavır içinde bulunmamaya özen gösterin. Büyüklerinizin sağlığı veya önemsediğiniz kişilerin ihtiyaçları ile yakından ilgilenmeniz gerekebilir. Mecbur kalarak yaptığınız işlerin baskısını hissedebilirsiniz. Bazı gelişmeler beklediğiniz gibi olmayabilir ve isteklerinizin zorlayıcı etkisi ile gerilim hissedebilirsiniz. Özellikle parasal konulara yönelik ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Fakat sevdiklerinizin ilgisi sizi rahatlatacak.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandıracak ve gizli istekleriniz ortaya çıkacak Yapıcı ve kararlı davranmayı başaracaksınız. Olaylara farklı açılardan bakabilirsiniz ve daha önce sorun olarak algıladığınız durumun fırsata dönüştüğünü anlayabilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmek için sabırlı ve sakin davranmayı başaracaksınız. Uzlaştırıcı ve birleştirici bir tavır içinde olabilirsiniz ve farklı çevrelerden gelen kişileri bir araya getirebilirsiniz. Gelişmeler yavaş olsa bile beklediğiniz ve istediğiniz yönde oluşacak.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
[instagram-feed]
fotballdrakterbasketball trikotsbasketbal kleding kopengoedkope voetbalshirts kopenmaglie calcio a poco prezzomaillot de basket nba pas chervetement cyclisme pas cherbilligt cykeltøjbillige sykkelklær på nettbasketball trøye NBA