• DOLAR
  3,6966
  % 0,73
 • EURO
  4,3529
  % 0,59
 • ALTIN
  152,2596
  % 0,04
 • BIST
  108.489
  % 0,05
İğne Oyası Fular Çiçeği Nasıl Yapılır?

İğne Oyası Fular Çiçeği Nasıl Yapılır?

İğne Oyası Fular İçin Gereken Malzemeler;
-115cm*73cm boyutlarında üçgen şifon kumaş
-Polyester iplik
-İğne
-Makas

 

İğne oyası fuların yapımı;

 • Şifonun kendi renginden üç kenarını zurafa yapıyoruz.
 • Fular için 5 adet büyük kırmızı iğne oyası gül yapacağız. Güllerimiz 4 katlı olacak.İğne oyası gülün en alttaki katı 5 yapraktan,dıştan içe 2.katı 4 yapraktan,dıştan 3.katı 3 yapraktan, orta katı ise 1 yapraktan oluşmaktadır.
 • Elimize polyester iğne oyası yapımında kullandığımız ipimizi 2 kere sarıyoruz,sardığımız ipin üzerine 5 tane zurafa yapıyoruz. Elimizdeki ipi çıkarıp açık olan ucunu aşağıya doğru çekiyoruz. Bu şekilde daire şeklini veriyoruz.Bunun üzerine zurafa ile 6 sıra yukarı çıkıyoruz ve kırmızı büyük gülün sapını yapmış oluyoruz.
 • Her bir zurafanın üzerine 3 tane kirpik yapıp çiçekteki yaprakları yapmaya başlıyoruz.3 kirpiğin üzerinden ipliğimizi uzatarak zurafaları kenarlardan artırarak yapıyoruz. 6 sıra yapana kadar ilerliyoruz sonra eksilterek 1 zurafaya düşürüp 1 adet yaprak yapmış oluyoruz. Diğer 4 yaprağı da aynı şekilde yapıp yanındaki yapraklar birleştiriyoruz.(bir zurafa ile)
 • İğne oyası kırmızı büyük gülün diğer katları da saplı çiçek olacak şekilde 1 zurafa azaltarak başlayıp, aynı teknikte diğerlerini yapıyoruz.
 • İğne oyası kırmızı büyük gülün 3 katlıda saplı olacak şekilde yapıp bitiriyoruz. En ortadaki iç kısmındaki katına sap yapmıyoruz.Orta katına sadece tek 1 yaprak yapıp,gala çiçeği gibi zurafayla ekliyoruz. çiçeklerimizi bitirdiğimizde güzelce yerleştirmesini yapıyoruz.
 • İğne oyası kırmızı büyük gülün 3 katında da yaptığımız sap kısımlarını iç içe geçirerek ortasından birleştiriyoruz. Büyük kırmızı iğne oyası çiçeklerimizi fulara monte etmeden önce fuların üçgen kısmının köşesine yeşilden 6 zurafa ile başlamalı tek tarafı kirpikli yaprak yapıyoruz.Karşısında bu yaprağın 2.sini yapıp kırmızı büyük iğne oyası gülün ortasına monte ediyoruz. Bu işlemi sağ ve sol taraf olmak üzere aralarına 15cm boşluk bırakarak tekrarlıyoruz. Aynı işlemi fuların köşe gelecek uzun kısımlarınada yapıyoruz.İğne oyası kırmızı büyük gülün aralarına  yapacağımız kirpikli dağları istediğiniz aralıklarla 8 zürafa üzerine yapıyoruz. Kirpikli dağı yeşil polyester iğne oyası ipliğiyle yapıp en uclarına da kırmızıdan 3’er zurafa yapıp işlemi bitiriyoruz.

2 1 273x300 - İğne Oyası Fular Çiçeği Nasıl Yapılır?
1 6 300x300 - İğne Oyası Fular Çiçeği Nasıl Yapılır?

İğne oyası yazma, fular, çiçek motiflerinizi eklemeye devam edeceğiz… İyi çalışmalar 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
[instagram-feed]
fotballdrakterbasketball trikotsbasketbal kleding kopengoedkope voetbalshirts kopenmaglie calcio a poco prezzomaillot de basket nba pas chervetement cyclisme pas cherbilligt cykeltøjbillige sykkelklær på nettbasketball trøye NBA