• DOLAR
  3,8108
  % 0,03
 • EURO
  4,6703
  % 0,28
 • ALTIN
  163,2764
  % 0,03
 • BIST
  $11.866
  % -0,74
Havlu kutusu nasıl yapılır?

Havlu kutusu nasıl yapılır?

Tesbih kutumuzun yapımını bir önceki yazımızda paylaşmıştık. Tesbih kutusunun yanında çokça satılan havlu kutusunun yapımını göstereceğiz. Havlu kutusunu gondol kutusu diyede adlandırabiliriz, zira sadece havlu koymak için kullanılmıyor. Bebek mevlütlerinde mevlüt şekeri,mevlüt hediyeleri vb. ürünleri koymak için de kullanılıyor.

Gondol kutusu yapımında kullandığımız malzemeler şunlardır;
-Plastik gondol kutusu( ana malzemelerin hepsi içinde mevcuttur)
-Silikon tabancası
-Likralı kadife kumaş
-İğne ve iplik
-Süslemek için malzemeler(kordon,inci,çiçek,kurdela vb.)
-Makas
-Gondol ayaklığı ( 3-4 adet)
havlu kutusu 10 300x186 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

Yapım aşaması;

havlu kutusu 8 1 300x288 - Havlu kutusu nasıl yapılır? havlu kutusu 7 1 300x281 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

İlk önce gondol kutumuzun içinde bulunan süngeri kutumuzun dış kısmına silikon yardımı ile yapıştırdık. Sağdaki resimde görüldüğü üzere iki uc kısımlarını da silikon ile birbirine açılmayacak şekilde yapıştırdık.

havlu kutusu 6 201x300 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

Daha sonra kumaşımızı gondolumuzun boyutuna göre kesip iki ucunu tersten iğneyle diktik. Bu yöntem sayesinde gondolumuzu kolayca kapladık. Gondolumuzun iç kısmını resimde görüldüğü gibi tam dipten silikon ile yapıştırıp fazlalık kısımları makasla temizledik. Aynı işlemi alt kısmına da uyguladık.

 

havlu kutusu 5 168x300 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

Gondol kutumuzun içinde bulunan 2 oval kartonu boyutlarına göre kumaş kesip silikon ile yapıştırdık. Fazla gelen kumaş kısımlarını makasla kesip temizledik.

havlu kutusu 4 168x300 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

Kartonlarımızın bir tanesini havlu kutumuzun iç kısmına silikon yardımıyla yapıştırdık.

 

havlu kutusu 3 168x300 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

Diğer kartonumuzu ise havlu kutumuzun alt kısmına yapıştırdık.

 

havlu kutusu 2 225x300 - Havlu kutusu nasıl yapılır?havlu kutusu 1 225x300 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

İç ve alt kartonlarını yapıştırdıktan sonra iç ve alt birleştirme yerlerine kordon, inci vb.  malzemelerden kullandık.

 

havlu kutusu 9 300x246 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

Gondol kutumuzun son hali.

Not : Gondol kutumuzun alt kısmında ayaklıkları mevcuttur. Herhangi bir tuhafiyeciden ya da internet sitelerinden satın alıp tornavida yardımıyla monte edebilirsiniz.

Havlu, Gondol ve Tesbih kutularımızdan modeller;

havlu kutusu 12 300x268 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

havlu kutusu 13 300x263 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

havlu kutusu 14 300x190 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

havlu kutusu 15 300x183 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

havlu kutusu 16 300x181 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

 

 


Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gondol havlu kutusu tesbih

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün dikkatinizi kendinize yönelteceksiniz ve projelerinizi gerçekleştirmek için çeşitli planlar yapacaksınız. İçinizden yükselen kuvvetli arzular ile başa çıkmanız pek kolay olmasa bile arkadaşlarınızın ilgisi ve desteği ile sakinleşmeniz mümkün. Aniden gelişen olaylar duygularınızın derinleşmesine neden olabilir ve stratejinizi gözden geçirmeniz gerekebilir. İsteklerinizin değiştiği bir dönemdesiniz ve meydana gelen olaylar sizin istediğinizden daha farklı olabilir. Tahammülsüz ve sabırsız bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Yapabileceğinizden daha büyük sorumluluklar almasanız iyi olacak. Bugün ilginç haberler alabilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
İyimser ve olumlu duygular içinde olacaksınız. Yapılması gereken işlerinize odaklanmanız gerekiyor. Çeşitli konular ile ilgilenmeniz gerekebilir ve kafanız karışabilir. Fakat dostlarınızın desteğini alacaksınız. Aslında kendinizi keyifli ve rahat hissettiğiniz bir dönemdesiniz. Parasal konulara yönelik olumlu gelişmeler meydana geliyor ve işler yavaş ilerlese bile moraliniz ve kendinize olan güveniniz yüksek olacak. Alacağınız teklifler hayal gücünüzü uyandıracak. Ancak hayallerin dağıtıcı etkisinden uzak durun ve yapmanız gereken işlere odaklanın.
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
Karmaşık düşünceler içinde olabilirsiniz ve yapılması gereken işlere odaklanmanız zor olabilir. İş arkadaşlarınız ile tartışmasanız iyi olacak. Bu arada iletişim araçları ile ilgili ortaya çıkabilecek sorunlar üzerinde fazla durmayın. Aslında sabırlı olmanız gereken bir dönemdesiniz ancak içinizden yükselen istekler sizi harekete geçirecek. Dışarı çıkmak ve yaratıcı çalışmalar yapmak keyfinizi yerine getirecek. Parasal konulara yönelik yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. İş ortaklığı yapabilirsiniz ve önem verdiğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
Sosyal statünüzü yükseltmek için harekete geçmeniz mümkün. Ancak gelişmeler yavaş olabilir ve istekleriniz sizi zorlayabilir. Ancak sakin ve kararlı bir tavır içinde bulunacak ve dostlarınızın desteğini alacaksınız. Parasal konulara yönelik yeni gelişmeler olabilir ve isteklerinizi hoş bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Olumlu ve anlayışlı tutumunuz ile hem saygın büyüklerinizin takdirini kazanacaksınız, hem de sevdiklerinizin desteğini alacaksınız. Bazı karışıklıklar olsa bile bunlar sizi fazla etkilemeyecek ve sorunların nasıl olsa çözüleceğini düşünerek rahat davranacaksınız.
TERAZİ BURCU YORUMU
Dikkatinizi kendinize odakladığınız bir dönem... Bugün ani değişikliklerden etkilenebilirsiniz. Yatırım yapmak isteyebilir ve yatırım araçları ile ilgili araştırmalar içinde bulunabilirsiniz. Sürpriz fırsatlar ile karşılaştığınız bir dönem. İlginç kişilerle tanışabilir ve çok farklı konulara ilgi duyabilirsiniz. Sevdiğiniz ile ilgili karmaşık duygular içinde olabilirsiniz ancak fikirlerinizi etkileyici bir biçimde ortaya koyacaksınız. Arkadaşlarınız ile iletişiminiz giderek güçleniyor. Bu arada finans konularına yönelik hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının.
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacak ve işlerinizi planlayacaksınız. Uzun zamandır beklediğiniz gelişmeler oluşuyor fakat beklediğinizden çok daha yavaş olabilir. Moralinizi bozmayacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Geleceğe yönelik uzun soluklu projeler yapabilirsiniz. Yatırım yapmak, alım-satım ve benzeri konular ile ilgili çalışmalarınızı hızlandırabilirsiniz fakat sizin bütün gayretlerinize rağmen gelişmeler o kadar hızlı olmayabilir. Bu durum kafanızı karıştırabilir. İş arkadaşlarınız ile tartışmayın ve dikkatinizi dağıtan konulardan uzak durun. Kararlarınızı belirlemeniz pek kolay olmasa bile sorumluluğunu aldığınız konuları sabırla sürdüreceksiniz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
Heyecanlı ve hareketli bir gün... Sabah saatlerinde sürpriz haberler ve ilginç fırsatlarla karşılaşacaksınız. Ancak karşınıza çıkan fırsatları sorgulamayın ve ayrıntılara takılı kalmayın. Bu arada detay gerektiren işler yapanlar için verimli bir gün olacak. Şimdiye kadar farkına varmadığınız ince ayrıntıları görebilirsiniz ve kendinizi keşfedebilirsiniz. Uzaklarda yaşayan yakınlarınızla haberleşebilirsiniz. Ayrıca dostlarınız ile ilişkileriniz daha sıcak olacak. Parasal konulara yönelik beklentilerinizin arttığı bir dönemdesiniz ancak sabırlı davranabilir ve gelişmeleri bekleyebilirsiniz.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
[instagram-feed]
fotballdrakterbasketball trikotsbasketbal kleding kopengoedkope voetbalshirts kopenmaglie calcio a poco prezzomaillot de basket nba pas chervetement cyclisme pas cherbilligt cykeltøjbillige sykkelklær på nettbasketball trøye NBA