• DOLAR
  3,6966
  % 0,73
 • EURO
  4,3529
  % 0,59
 • ALTIN
  152,2596
  % 0,04
 • BIST
  108.489
  % 0,05
Havlu kutusu nasıl yapılır?

Havlu kutusu nasıl yapılır?

Tesbih kutumuzun yapımını bir önceki yazımızda paylaşmıştık. Tesbih kutusunun yanında çokça satılan havlu kutusunun yapımını göstereceğiz. Havlu kutusunu gondol kutusu diyede adlandırabiliriz, zira sadece havlu koymak için kullanılmıyor. Bebek mevlütlerinde mevlüt şekeri,mevlüt hediyeleri vb. ürünleri koymak için de kullanılıyor.

Gondol kutusu yapımında kullandığımız malzemeler şunlardır;
-Plastik gondol kutusu( ana malzemelerin hepsi içinde mevcuttur)
-Silikon tabancası
-Likralı kadife kumaş
-İğne ve iplik
-Süslemek için malzemeler(kordon,inci,çiçek,kurdela vb.)
-Makas
-Gondol ayaklığı ( 3-4 adet)
havlu kutusu 10 300x186 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

Yapım aşaması;

havlu kutusu 8 1 300x288 - Havlu kutusu nasıl yapılır? havlu kutusu 7 1 300x281 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

İlk önce gondol kutumuzun içinde bulunan süngeri kutumuzun dış kısmına silikon yardımı ile yapıştırdık. Sağdaki resimde görüldüğü üzere iki uc kısımlarını da silikon ile birbirine açılmayacak şekilde yapıştırdık.

havlu kutusu 6 201x300 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

Daha sonra kumaşımızı gondolumuzun boyutuna göre kesip iki ucunu tersten iğneyle diktik. Bu yöntem sayesinde gondolumuzu kolayca kapladık. Gondolumuzun iç kısmını resimde görüldüğü gibi tam dipten silikon ile yapıştırıp fazlalık kısımları makasla temizledik. Aynı işlemi alt kısmına da uyguladık.

 

havlu kutusu 5 168x300 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

Gondol kutumuzun içinde bulunan 2 oval kartonu boyutlarına göre kumaş kesip silikon ile yapıştırdık. Fazla gelen kumaş kısımlarını makasla kesip temizledik.

havlu kutusu 4 168x300 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

Kartonlarımızın bir tanesini havlu kutumuzun iç kısmına silikon yardımıyla yapıştırdık.

 

havlu kutusu 3 168x300 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

Diğer kartonumuzu ise havlu kutumuzun alt kısmına yapıştırdık.

 

havlu kutusu 2 225x300 - Havlu kutusu nasıl yapılır?havlu kutusu 1 225x300 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

İç ve alt kartonlarını yapıştırdıktan sonra iç ve alt birleştirme yerlerine kordon, inci vb.  malzemelerden kullandık.

 

havlu kutusu 9 300x246 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

Gondol kutumuzun son hali.

Not : Gondol kutumuzun alt kısmında ayaklıkları mevcuttur. Herhangi bir tuhafiyeciden ya da internet sitelerinden satın alıp tornavida yardımıyla monte edebilirsiniz.

Havlu, Gondol ve Tesbih kutularımızdan modeller;

havlu kutusu 12 300x268 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

havlu kutusu 13 300x263 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

havlu kutusu 14 300x190 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

havlu kutusu 15 300x183 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

havlu kutusu 16 300x181 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

 

 


Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gondol havlu kutusu tesbih

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
Bir taraftan olayların sizi zorladığını düşünebilirsiniz ve yoğun duygular hissedebilirsiniz. Ancak isteklerinizin yaratacağı heyecana kendinizi bırakabilirsiniz. Sabırlı ve sakin davranmayı başaranlar için keyifli bir gün. Dikkatinizi kendinize odaklayabilir ve geleceğe yönelik projelerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Çeşitli seyahatler yapabilir, kendinizi yenilemek için gayret gösterebilirsiniz. Hareket halinde olanlar arkadaş olabilecekleri zeki ve donanımlı kişiler ile karşılaşabilirler.
YENGEÇ BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün. Farklı kültür ve felsefeye sahip olan kişilerle birlikte olabilirsiniz. Olaylara ve insanlara bakış açınız değişiyor. Ancak detaylara fazla takılı kalmayın ve ayrıntıların dağıtıcı etkisinden uzaklaşıp dikkatinizi yapmanız gereken işlere odaklayın. Yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunuz yatırımları gözden geçirecek ve dikkatinizi kendinizin dışında gelişen olaylara yönelteceksiniz. Seyahatler ve çevre gezileri keyfinizi yerine getirecek. Bazı olaylar karşısında alıngan bir tavır içine girebilirsiniz. Fakat kendinizi duygulara kaptırmayacaksınız.
ASLAN BURCU YORUMU
Bugün önemsediğiniz kişiler ile görüşebilir ve ciddi konular ile ilgilenebilirsiniz. Üzerinizde hissettiğiniz halsizlik ve isteksizlik gün içinde dağılacak ve dikkatinizi önem verdiğiniz konulara odaklayacaksınız. Üstelik yaşlı kişiler, patron ve otoriteyi temsil eden kişilerin sizi desteklediğini anlayacaksınız. Böylece sabırsızlığınız azalacak ve yakınlarınıza karşı anlayışlı davranacaksınız. Yapmanız gereken işler ve daha önce almış olduğunuz sorumluluklar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Fakat bugün sabırlı ve disiplinli davranacaksınız.
BAŞAK BURCU YORUMU
Bugün kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Kendi üzerinizde oluşturduğunuz disiplin çevrenizi etkileyecek. Özellikle büyükleriniz sizi takdir edecek. Bu arada kafanızın karışıklığı yüzünden sağlığınız kolay etkilenebilir. Fakat iyimser ve yapıcı bir tavır içinde olduğunuz için sağlık sorunları ile kolay başa çıkabilirsiniz. Sadece dikkatinizi odaklamanız biraz zor olabilir. Bu nedenle dikkat gerektiren işleri sonraya erteleyin ve sevdiğiniz konular ile ilgilenin. Eğlenceli ortamlar ve açık havada dolaşmak keyfinizi yerine getirecek.
TERAZİ BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve keşif gezileri yapacaksınız. Özellikle yatırıma yönelik yaptığınız araştırmalar ve çalışmalarınızı bugün gözden geçirebilirsiniz. Yenilikler ve her türlü zenginlikler dikkatinizi çekecek. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanların bütün dikkati yatırıma yönelik olabilir. Aynı zamanda kendinizi yenilemek, evlenmek, çocuk sahibi olmak için güçlü arzular duyacaksınız. Fakat saygı duyduğunuz kişilere karşı daha dikkatli davranın. Detaylar dikkatinizi dağıtabilir.
AKREP BURCU YORUMU
Bugün kendinizle meşgul olacaksınız. İsteklerinizin arttığı bir dönem ve parasal sorunlarınız olabilir. Daha doğrusu parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir. Harcama yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu arada arkadaşlarınızdan veya yakınlarınızdan borç alabilir veya yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmayın. Özellikle sevdiklerinize karşı biraz anlayışlı davranmanız gerekiyor. Arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçirdiğiniz için sevdiğiniz içerleyebilir.
YAY BURCU YORUMU
Bugün alacağınız haberler sizi heyecanlandıracak ve önem verdiğiniz konular ile ilgileneceksiniz. Disiplinli ve ciddi tavırlarınız ile büyüklerinizi etkileyebilirsiniz. Özellikle burcun son on günlük devresinde doğmuş olanlar, hiçbir zaman olmadıkları kadar sabırlı ve dirayetli olacaklar. Uzun zamandır görmediğiniz büyükleriniz ile ilgilenebilir, onların ziyaretine gidebilirsiniz. Katılacağınız davetlerde önemsediğiniz dostlarınızla karşılaşabilir ve ilişkilerinizi pekiştirebilirsiniz. Bugün hareketli ve verimli bir gün geçireceksiniz.
OĞLAK BURCU YORUMU
Değiştirmek istediğiniz alışkanlıklarınızın sizi zorladığını düşünebilir ve yeni yöntemler geliştirebilirsiniz. Veya bunlar hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Daha önce sizde korku uyandıran konular artık aynı etkiyi yaratmayacak ve önemini kaybedecek. Bunun yerine daha başka şeyler önem kazanıyor. Bu arada hanım arkadaş ve yakınlarınız ile aranızdaki ilişkileri zorlamasanız iyi olacak. Duygular yerine aklınız ile hareket ederseniz, sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Aslında çözümleyici ve dikkatli bir tutum içinde bulunacaksınız ve arkadaşlarınız sizi destekleyecek.
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
[instagram-feed]
fotballdrakterbasketball trikotsbasketbal kleding kopengoedkope voetbalshirts kopenmaglie calcio a poco prezzomaillot de basket nba pas chervetement cyclisme pas cherbilligt cykeltøjbillige sykkelklær på nettbasketball trøye NBA