• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Havlu kutusu nasıl yapılır?

Havlu kutusu nasıl yapılır?

Tesbih kutumuzun yapımını bir önceki yazımızda paylaşmıştık. Tesbih kutusunun yanında çokça satılan havlu kutusunun yapımını göstereceğiz. Havlu kutusunu gondol kutusu diyede adlandırabiliriz, zira sadece havlu koymak için kullanılmıyor. Bebek mevlütlerinde mevlüt şekeri,mevlüt hediyeleri vb. ürünleri koymak için de kullanılıyor.

Gondol kutusu yapımında kullandığımız malzemeler şunlardır;
-Plastik gondol kutusu( ana malzemelerin hepsi içinde mevcuttur)
-Silikon tabancası
-Likralı kadife kumaş
-İğne ve iplik
-Süslemek için malzemeler(kordon,inci,çiçek,kurdela vb.)
-Makas
-Gondol ayaklığı ( 3-4 adet)
havlu kutusu 10 300x186 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

Yapım aşaması;

havlu kutusu 8 1 300x288 - Havlu kutusu nasıl yapılır? havlu kutusu 7 1 300x281 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

İlk önce gondol kutumuzun içinde bulunan süngeri kutumuzun dış kısmına silikon yardımı ile yapıştırdık. Sağdaki resimde görüldüğü üzere iki uc kısımlarını da silikon ile birbirine açılmayacak şekilde yapıştırdık.

havlu kutusu 6 201x300 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

Daha sonra kumaşımızı gondolumuzun boyutuna göre kesip iki ucunu tersten iğneyle diktik. Bu yöntem sayesinde gondolumuzu kolayca kapladık. Gondolumuzun iç kısmını resimde görüldüğü gibi tam dipten silikon ile yapıştırıp fazlalık kısımları makasla temizledik. Aynı işlemi alt kısmına da uyguladık.

 

havlu kutusu 5 168x300 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

Gondol kutumuzun içinde bulunan 2 oval kartonu boyutlarına göre kumaş kesip silikon ile yapıştırdık. Fazla gelen kumaş kısımlarını makasla kesip temizledik.

havlu kutusu 4 168x300 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

Kartonlarımızın bir tanesini havlu kutumuzun iç kısmına silikon yardımıyla yapıştırdık.

 

havlu kutusu 3 168x300 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

Diğer kartonumuzu ise havlu kutumuzun alt kısmına yapıştırdık.

 

havlu kutusu 2 225x300 - Havlu kutusu nasıl yapılır?havlu kutusu 1 225x300 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

İç ve alt kartonlarını yapıştırdıktan sonra iç ve alt birleştirme yerlerine kordon, inci vb.  malzemelerden kullandık.

 

havlu kutusu 9 300x246 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

Gondol kutumuzun son hali.

Not : Gondol kutumuzun alt kısmında ayaklıkları mevcuttur. Herhangi bir tuhafiyeciden ya da internet sitelerinden satın alıp tornavida yardımıyla monte edebilirsiniz.

Havlu, Gondol ve Tesbih kutularımızdan modeller;

havlu kutusu 12 300x268 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

havlu kutusu 13 300x263 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

havlu kutusu 14 300x190 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

havlu kutusu 15 300x183 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

havlu kutusu 16 300x181 - Havlu kutusu nasıl yapılır?

 

 


Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gondol havlu kutusu tesbih

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün karmaşık duygulardan uzaklaşacak ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Olumlu ve yapıcı bir tavır içinde bulunabilirsiniz. Böylece sorunlarla başa çıkmanız daha kolay olacak. Ancak sorunları büyütmekten kaçınmanız gerekiyor. Aslında gelişen olaylar sizi rahatsız etse bile bugün olaylara daha başka açılardan bakabilirsiniz ve saygın çevrelerin desteğini alabilirsiniz. İçinizden yükselen kuvvetli duyguları denetlemeyi başaracaksınız ve şimdiye kadar yaşadıklarınızı gözden geçireceksiniz. Sabırlı ve dirayetli tavrınız ile önemli kişileri etkileyebilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
Parasal ihtiyaçlarınızın arttığı bir dönem... Harcamalarınıza özen gösterin ve yapabileceğinizden daha büyük sorumluluklar almayın. Ekip çalışmalarında ortaya çıkabilecek bazı anlaşmazlıkların üzerine gitmeseniz iyi olacak. Bugün eski arkadaşlarınız ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca eski konular gündeme gelebilir. Karar vermek için acele etmeyin. Gün içinde karşılaştığınız olaylar bilinçaltınızı uyandıracak ve duygularınız yoğun olacak. Duygusal ve alıngan bir tavır içinde olabilirsiniz ancak gerçekler karşısında enerjiniz yükselecek ve kendinizi göstermek için kuvvetli duygular hissedeceksiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün karşılaştığınız olaylar sizi heyecanlandıracak ve hareketli bir gün geçireceksiniz. Eski isteklerinizi hatırlayacaksınız ve duygularınız derinleşecek. Geçmişte yaşadıklarınızı gözden geçirebilir ve artık değiştiğinizi düşünebilirsiniz. Çünkü eskiden ciddiye aldığınız konuları artık önemsemediğinizin farkına varabilirsiniz ve çok başka şeylerin önem kazandığını anlayabilirsiniz. Beklentileriniz değişiyor ancak isteklerinizi gerçekleştirmek için hırslı bir tavır içinde bulunmasanız iyi olacak. Bu arada sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor. Kendinizi fazla zorlamayın...
AKREP BURCU YORUMU
Heyecanlı ve duygusal olacağınız bir gün... Karşılaştığınız bazı olaylar, huzursuzluk ve gerilim hissetmenize neden olabilir ve duygusal tepkiler gösterebilirsiniz. Bugün duygularınızı denetlemek için gayret gösterin ve dedikodular ile fazla ilgilenmeyin. Çok istediğiniz ve sizi heyecanlandıran konular ile ilgili gelişmeler beklediğiniz gibi olmayabilir tartışma ortamlarından uzak durun. Bazı gelişmeler sizin beklediğinizden daha farklı olabilir planlarınızın dışına çıkmanız gerekebilir. Fakat iyimser ve yapıcı davranmayı başarabilirsiniz. Böylece kötü gibi görünen durum şansa dönüşecek... Ve siz de kendinizi yenileyeceksiniz.
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçirecek ve atılımda bulunmak için harekete geçeceksiniz. Yeni girişimlerde bulunabilirsiniz ve dostlarınızın desteğini alabilirsiniz. Özellikle önemsediğiniz kişilerin size yardımcı olduğunu anlayacaksınız ve kendinizi güçlü hissedeceksiniz. Bugün geleceğe yönelik projeler yapabilir ve isteklerinizi sevdiğinize anlatabilirsiniz. Ayrıca önemli kişilere ve büyüklerinize isteklerinizi anlatabilirsiniz. Sempatik ve neşeli tavırlarınız ile etkileyici olacaksınız. Bugün kendinize olan güveniniz yüksek olacak ve kendinizi başarılı hissedeceksiniz.
BALIK BURCU YORUMU
Daha önce başladığınız konular ile ilgili bazı karışıklıklar olabilir. Ancak sorunları çözmek için gayret göstereceksiniz. Dirayetli ve sabırlı davranmayı başaracaksınız ve olaylara daha farklı açılardan bakacaksınız. Önem verdiğiniz ve saygı duyduğunuz kişililerin davranışlarından etkilenebilirsiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için tarzınızı değiştirebilirsiniz. Aslında davranışlarınızı değiştirmeniz sizin için kolay olacak ve böylece yakın çevrenizde bulunan kişilerin desteğini alacaksınız. Bugün dostlarınız ile aranızdaki ilişkiler daha sıcak olacak ve onların ilgisi moralinizi yükseltecek.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
[instagram-feed]
fotballdrakterbasketball trikotsbasketbal kleding kopengoedkope voetbalshirts kopenmaglie calcio a poco prezzomaillot de basket nba pas chervetement cyclisme pas cherbilligt cykeltøjbillige sykkelklær på nettbasketball trøye NBA