• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Etamin Masa Örtüsü İşleme Örnekleri

Etamin Masa Örtüsü İşleme Örnekleri

Masa örtülerini kullanmayan hanım yoktur herhalde. Hemen hemen bütün evlerde kullanılan masa örtülerinin çok çeşitleri vardır. Hazır masa örtülerinde, otomatik makine nakışlı işlemeler, boncuklu işlemeler ve baskı olarak masa örtülerini görmekteyiz. El emeği masa örtülerinde ise, nakış makinelerinde işlenen örtüler, kurdele nakışları, brezilya nakışları, kanaviçe masa örtüleri, tel kırma masa örtüleri vs. elişi örneklerini sıralamak mümkün. Son yıllarda geçmişe dönük elişi örneklerinin değerlendiğini görüyoruz. Bu dönüşümler arasında en çok rağbet edilen nakış ise kanaviçe (etamin) örnekleriyle yapılan elişilerdir. Geçmişte yapılan elişi örneklerini yeniden değerlendirmek için farklı ürünler yapılmaktadır. Çarşaf takımlarında bulunan etamin örneklerini dikkatlice kesip, yeni kumaşlara geçirilerek pike takımı, çarşaf takımları, yorgan takımları ya da seccade gibi yeni elişilere uygulayarak güzel tasarımlar ortaya çıkarılıyor.

Peki elimizde böyle bir imkan yoksa ne yapmalıyız… Öncelikle sizler işleyebilirsiniz, ya da işletebilirsiniz. Etamin örneklerini belli bir ücret karşılığı işleyen hanımlar var. Beğendiğiniz etamin örneklerini ücret karşılığı işletebilirsiniz. Kanaviçe nakışını bilmeyenler için ise; halk eğitimlerde, kültür merkezlerinde, belediyelerde kurslar oluyor. Başvuru yaparak, kursa gidip öğrenebilirsiniz. Öğrendikten sonra işiniz oldukça kolaylaşacaktır. Etamin örneklerinin teknikleri hep aynı olduğundan kurs bitiminde sizler evlerinizde rahatlıkla işleme yapmaya devam edebilirsiniz.

Etamin masa örtüsü örneklerinden birbirinden farklı ve güzel desenleri şablonlarıyla birlikte sizlere sunuyoruz. En güzel masa örtülerini bu desenlerle işleme yapabilirsiniz. Beğendiğiniz etamin örneklerini yazıcıdan çıktı aldıktan sonra işlemeye başlamanız sizin için daha kolay etamin örneklerini yapmanızı sağlayacaktır. Elinizde dokümanlara bakıp işleme yapmak, her zaman size kolaylık sağlayacaktır. Etamin masa örtülerini işlerken kasnak kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kasnakla işleme yapmaya başladığınızda kolay olduğunu ve etamin örneklerinin daha güzel işlendiğini sizlerde fark edeceksiniz.

Paylaştığımız etamin örneklerini masa örtülerinde kullanılacak diye bir kural yoktur. İhtiyacınız doğrultusunda istediğiniz elişi örneklerinde kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizin tasarımınıza bağlı bir durumdur.

Kanaviçe salon takımı örneklerini ve etamin masa örtüsü şablonlarını eklemeye devam edeceğiz… İyi çalışmalar 🙂

 

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Bugün endişelerden uzaklaşıp dikkatinizi yapmak istediğiniz konulara odaklayacaksınız. Uzaklarda yaşayan arkadaşlarınızla haberleşebilirsiniz. Yabancı ülkelerde yaşayan tanıdıklarınız ile iletişim kurabilir, büyük organizasyonlar içinde yer alabilirsiniz.
Detaylı işler yapanlar ve çok fazla ayrıntıların olduğu konular ile ilgilenenler için verimli bir gün. Ancak detayların içinde kaybolma ihtimaliniz de var... O zaman şanslı durum, şanssızlığa dönüşür... Ufak sorunları fazla büyütmeyin ve dikkatinizi isteklerinize odaklayın. Aslında bugün daha pratik ve yaratıcı olabilirsiniz.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Kendinizi güçlü hissedecek ve olaylara yapıcı yönden bakacaksınız. Hayal gücünüzü uyandıran kişileri ve olayları ciddiye alabilir ve ideallerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştireceğinize olan inancınız giderek yükseliyor. Sanatçılar ile işbirliği yapabilir, gizemli konuları araştırabilirsiniz. Burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanlar için hareketli bir gün. Ekip çalışmaları ve çeşitli organizasyonlar ile ilgili projeler ve araştırmalar yapabilirsiniz. Yabancı ülkelere ve bilmediğiniz yerlere gitmek için programlar yapabilirsiniz.
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Daha önce sizi rahatsız eden ve kafanızı karıştıran sorunları çözebilir ve isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışabilirsiniz. Yaşadığınız olaylara farklı açılardan bakmanıza yardımcı olacak kişilerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle çevrenin saygı duyduğu kişilerin önerilerinden etkilenebilir ve olaylara yapıcı yönden bakabilirsiniz. Hareketli bir gün geçireceksiniz ve isteklerinizi gerçekleştirmek için çeşitli araştırmalar yapacaksınız. Bu arada dikkatinizi dağıtan konulardan uzak durun.
YAY BURCU YORUMU
Güne heyecanlı ve istekli başlayacaksınız. Bugün kendinizi daha iyi ve rahat hissedeceksiniz. Girişimde bulunmak istediğiniz konuyla ilgili eski arkadaşlarınızı arayabilir, kaygılarınızdan tamamen uzaklaşıp dikkatinizi yapmak istediğiniz projelere odaklayabilirsiniz. Üstelik eski dostlarınızla karşılaşmak size ilham verecek ve kararlarınızı sürdürmek için büyük bir gayret göstereceksiniz. Bu arada parasal ihtiyaçlarınız artmış olabilir ve hesapta olmayan harcamalar çıkabilir. Fakat sürpriz paralar da gelebilir ve kazanç sağlayacağınız yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.
.
OĞLAK BURCU YORUMU
Büyük bir gayret ve sorumluluk içinde bulunabilirsiniz ve önemli kişiler sizin bu gayretinizi takdir edecekler. Devleti temsil eden kurumlarla iş birliği yapabilirsiniz. Beklentileriniz çok fazla olabilir ve bulunduğunuz çevrenin yaşam felsefesinden çok daha farklı açılardan dünyaya ve olaylara bakabilirsiniz. Ancak kendi bakış açınızı çevrenize dayatmasanız iyi olacak. Aslında sabırlı davranabilirsiniz ve kendi görüşlerinizi kendinize saklamayı başarabilirsiniz. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanlar disiplinli ve dirayetli olacaklar. Soranları büyütmeyin.
KOVA BURCU YORUMU
Duygusal baskı hissedebilirsiniz önem verdiğiniz kişiler ile yapacağınız görüşmeleri çok fazla ciddiye aldığınız için kaygılarınız olabilir. Ancak duygularınıza güvenin ve akıl yürütmek yerine içinizden yükselen iyimser duyguları izleyin. Böylece başarılı olacaksınız. Özellikle burcun birinci ve ikinci on günlük devresinde doğmuş olanlar devlet daireleri ve resmi kurumlar ile ilgili işler yaparken biraz daha sakin davranmaya özen göstermeli. İsyankar ve sert bir tavır içinde bulunmak yerine anlayışlı olabilirsiniz. En azından bugün kendinizi daha iyimser hissedeceksiniz.
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
[instagram-feed]
fotballdrakterbasketball trikotsbasketbal kleding kopengoedkope voetbalshirts kopenmaglie calcio a poco prezzomaillot de basket nba pas chervetement cyclisme pas cherbilligt cykeltøjbillige sykkelklær på nettbasketball trøye NBA