Çiçek Motifli İğne Oyaları

0
783

Yılların geleneksel uzantısı olan iğne oyası, günümüzde de popüleritesini son derece güçlü bir şekilde korumaya devam ediyor. Gerek sahip olduğu zarafeti, gereksel şıklığı ile el işine ilgi duymayan hanımları bile heyecanlandıran, yerine göre başörtü, yerine göre fular olarak kullanılabilen iğne oyası, en narin ve bir o kadar da gösterişli el işi tekniği olma özelliğine sahiptir.

içek Motifli İğne Oyası Modelleri 300x218 - Çiçek Motifli İğne Oyaları

Kullanılsa da kullanılmasa da başörtü, bütün bayanların çeyizinde yer alan çok farklı teknikler kullanılmak suretiyle oluşturulmaktadır. İğne oyası, tüm oya teknikleri arasında en zarif ve en şık olanı olup aynı zamanda pek çok model seçeneklerine sahip bir teknik olma özelliğine sahiptir.

İğne oyası tekniklerinden bir tanesi olan çiçek motifli iğne oyaları, sonradan eklenen motifler şeklinde de hazırlanarak, tamamlandıktan sonra kullanılacak tülbent ya da havluya eklenebilmektedir.

içek Motifli İğne Oyası Modelleri 1 300x197 - Çiçek Motifli İğne Oyaları

Son derece yaygın olarak kullanılmakta olan çiçek motifli iğne oyası modelleri, şifon ya da krep olarak adlandırılan tülbentlerin üzerine işlendiğinde tüm bayanların sahip olmak istediği bir hale gelmekte, şıklığınızı kat kat arttırarak mevlitlerde kullanılmaya hazır hale gelmektedir.

içek Motifli İğne Oyası Modelleri 2 300x223 - Çiçek Motifli İğne Oyaları

Birbirinden şık desen ve kombinlere beğeninize sunmuş olduğumuz her tür iğne oyası modelini dilediğiniz gibi inceleyebilir, örnek olarak işleyebilirsiniz. Boş zamanlarını değerlendirmek için yegâne bir uğraş olma özelliğine sahip olan iğne oyası işlemeleriyle siz de şıklığınıza kendi ellerinizle zarafet katabilir, en güzel modellere kendi ellerinizle sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz