• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Örgü Bebek Yeleği Modeli(3-4 yaş erkek çocuk)

Örgü Bebek Yeleği Modeli(3-4 yaş erkek çocuk)

9 265x300 - Örgü Bebek Yeleği Modeli(3-4 yaş erkek çocuk)Arka beden = Bebek yeleği arka bedeni; 1 nolu iplikle 70 ilmek başlanır. 2 cm 1+1 lastik örgü yapılır. Düz örgüyle devam edilir. Beden boyu 4 cm de 2 nolu iplikle 1 cm örülüp  tekrar 1 nolu iplikle devam edilir. Beden boyu 26 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir.Beden boyu 38 cm de yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 28 ilmek bir defada, sonraki sırada omuzlarda kalan 15’er ilmek kesilerek bitirilir.

Ön beden = Bebek yeleği ön bedeni ;1 nolu iplikle 70 ilmek başlanır. 2 cm 1+1 lastik örgü yapılır. Düz örgüyle devam edilir. Beden boyu 4 cm de 2 nolu iplikle 1 cm örülüp  tekrar 1 nolu iplikle devam edilir. Beden boyu 26 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 31 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 12 ilmek bir defada kesilip örgüye iki parça şeklinde devam edilir. sonraki sıradan itibaren yaka tarafından her sırada 3+1+1+1 ilmek kesilirken aynı sırada kol evi için diğer taraftan 17 defa her sırada 1’er ilmek kesilerek bitirilir.

Ön omuz = Bebek yeleği ön omuzu ;1 nolu iplikle 2 ilmek başlanır,düz örülür. Bir taraftan 13 defa her sırada 1’er ilmek artış yapılarak 15 ilmeğe ulaşılır. Örgü boyu 6 cm de ilmekler kesilerek bitirilir.  adet örülür. İlmek artışı yapılmayan tarafı kol evi olarak kullanılarak,omuzlar dikilir.

KollarBebek yeleği kollarına; 2 nolu iplikle 50 ilmek başlanır. 2 cm 1+1 lastik örülüp düz örgüyle devam edilir. Her iki taraftan 2 sıra arayla 5 defa 1’er ilmek artış yapılarak 60 ilmeğe ulaşılır. İlmek artışları yapılırken aynı zamanda kol boyu 3 cm 1 nolu iplikle 1 cm örülüp tekrar 2 nolu iplikle örgüye devam edilir. Örgü boyu 5 cm de kol evi için her iki taraftan 3+13 defa 1’er+7 defa 2’şer ilmek kesilerek bitirilir.

 Yaka = Bebek yeleği yakasına 2 nolu iplikle ön yakadan şişe 45 ilmek çıkarılır. 2 cm 1+1 lastik örülür bitirilir. Omuzlar dikildikten sonra arka yaka ve omuz parçasından 2 nolu iplikle şişe 74 ilmek çıkarılır. 2 cm 1+1 lastik örülüp bitirilir.

Ön süsleme =  Bebek yeleği ön süslemesi ; burun kısmı için ; 3 nolu iplikle 11 ilmek başlanır düz örülür. Her iki taraftan her sırada 7 defa 1’er ilmek artış yapılarak 25 ilmeğe ulaşılır. sonraki sıradan itibaren her düz sırada, her iki taraftan 7 defa 1’er ilmek kesilir. Örgü boyu 7 cm de kalan 11 ilmek kesilerek bitirilir. İlmek kesilen taraftan 3 nolu iplikle şişe 25 ilmek çıkarılır. 2 sıra düz 1 sıra ters örülüp,bitirilir. Yüz kısmı için; 4 nolu iplikle 25 ilmek başlanır,düz örülür. örgü boyu 4 cm olduğunda her iki taraftan her sırada 11 defa 1 ‘er ilmek kesilir. Sonraki sırada kalan 3 ilmek kesilerek bitirilir. Üzerine 5 nolu iplikle göz, burun, ağız işlenir. Yüz kısmının etrafına 5 nolu iplikle iğneyle sap işi yapılarak sınır yapılır.Şapka için 6 nolu iplikle 20 ilmek başlanır. 5 cm 1+1 lastik örülür. Her sırada, her iki taraftan 5 defa 2’şer ilmek kesilerek bitirilir. Oluşan parçanın etrafından şişe 34 ilmek çıkarılır, 1 sıra düz,1 sıra ters örülür,bitirilir. Üzerine 3 nolu iplikle işleme yapılır. Şapkanın tepesine 3 nolu iplikle püskül yapılarak takılır. Kulaklar için; 7 nolu iplikle 16 ilmek başlanır,düz örülür. 2 sıra örülüp her iki taraftan 3’er ilmek kesilir. Ortada kalan 10 ilmek her iki taraftan 2 defa 2’şer ilmek kesilir. Örgü boyu 3 cm de kalan 2 ilmek kesilerek bitirilir.2 adet örülür. Kulakların etrafınan 5 nolu iplikle şişe 18 ilmek çıkarılır. 1 sıra düz, 1 sıra ters örülüp bitirilir.

Not : Şiş numarası ; 4,5

Örgü modelleri ve anlatımlarını eklemeye devam edeceğiz… İyi çalışmalar 🙂

Nako Dergisinden alıntıdır…


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Önce tembellik yapabilir ve keyif aldığınız işler ile ilgilenebilirsiniz. Geleceğe yönelik isteklerinizi gerçekleştirmeye yönelik arzularınız artıyor. Duygu ve isteklerinizi sevdiğinize anlatabilir, girişimde bulunmak için yakınlarınızın ve dostlarınızın yardımını isteyebilirsiniz. Yakınlarınız ile haberleşebilir, saygı duyduğunuz büyüklerinizin ziyaretine gidebilirsiniz. Samimi bir ortamda isteklerinizi ortaya koymanız çok daha rahat olacak. Neşeli ve saygılı tavırlarınız ile etkileyici olacaksınız. Eski tecrübelerinizden faydalanacağınız bir dönem.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün duygularınız derin olabilir ve en derin istekleriniz açığa çıkabilir. Heyecan duyacağınız haberler alabilirsiniz ve uzun zamandır beklediğiniz gelişmeler sizin istediğiniz yönde gerçekleşebilir. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi fazla zorlamayın. Seyahatler, tatil programları ve fizik güç gerektiren konular ile ilgilenebilirsiniz. Cinsel potansiyelinizin yükseldiği bir dönem... Kaçamak aşklar ve heyecan verici maceralar çekici gelebilir. Seyahatler sırasında etkileneceğiniz kişi ile karşılaşmanız mümkün.
ASLAN BURCU YORUMU
Daha önce başlatmış olduğunuz işlerinizi gözden geçirebilir ve bazı konularda değişiklik yapılması gerektiğini düşünebilirsiniz. Gelişmeler yavaş olabilir veya bazı karışıklıklar çıkmış olabilir ve bugün çeşitli çözüm arayışları içine girebilirsiniz. Aslında yaratıcı fikirleriniz ile dikkat çekici olacaksınız. Farklı alanlar ile ilgilenebilir, ilginç konuları araştırabilirsiniz. Parasal konulara yönelik bazı karışıklıklar olabilir veya beklediğinizden daha farklı gelişen olaylar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sabırlı davranabilirsiniz ve bu tutumunuz yeni çözümler üretmenizi sağlayacak. Ayrıca size ihtiyacı olan yakınlarınıza yardımcı olabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün duygularınız derinleşebilir ve geçmişte yaşadığınız olayları gözden geçirebilirsiniz. Dikkatinizi evinize yöneltecek ve ev ile ilgili değişiklikler yapmak isteyeceksiniz. Hatta radikal değişiklikler yapmaya zorlayan durumlar olabilir ve özgür olmak isteyebilirsiniz. Güç gösterisinde bulunmaktan kaçının. Ayrıca hırslı bir tavır sergilemeseniz iyi olacak. Sevdiklerinizin ilgisi ve desteği moralinizi yükseltecek. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde dostlarınız ile haberleşebilirsiniz ve çeşitli davetlere katılabilirsiniz. Hareket halinde olmak ve açık hava organizasyonları keyfinizi yerine getirecek.
AKREP BURCU YORUMU
Çevre gezileri, seyahatler ve eğlenceli ortamlar keyfinizi yerine getirecek. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yaşam enerjiniz yüksek. Ancak isteklerinizin gerçekleşmesi için gelişmeleri beklemeniz gerekiyor. Bu arada evle ilgili konular veya çocuklar, kardeşler ile ilgili karışıklıklar kafanızı karıştırabilir. Fakat bugün dikkatinizi sizi heyecanlandıran konulara yönelteceksiniz. Güçlü dostlarınız, gücüne güvendiğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde önemsediğiniz aile büyükleri ile ilgilenmeniz gerekebilir. Özellikle sorumluluk hissettiğiniz kişiler ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Bazı gelişmeler tarzınızı değiştirmenize neden olabilir.
YAY BURCU YORUMU
Olaylara daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Ancak isteklerinizi belirlemek için aceleci davranmayın. Geçmişi düşünebilir ve şimdiye kadar yaşadıklarınızı gözden geçirebilirsiniz. Ve bütün bunların sonucunda içinde bulunduğunuz durumu değerlendirebilir ve geleceğinizi düşünebilirsiniz. Projelerinizi arkadaşlarınıza anlatabilirsiniz ve sizi desteklemelerini isteyebilirsiniz. Dikkatiniz yükseliyor ve fikirlerinizi rahat bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Hem yakınlarınıza ilgi göstereceksiniz, hem de onların yardımını isteyeceksiniz. İlişkileriniz yeni bir boyut kazanabilir.
OĞLAK BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz. Anneniz, yakınlarınız ve evinizle ilgilenebilirsiniz. Evinizde bazı değişiklikler yapmayı arzu edeceksiniz. İşleriniz ile ilgili çalışmalarınızı hızlandırmak için yeni stratejiler geliştirebilirsiniz. Güçlü dostlarınızı arayabilir, işbirliği yapmak istediğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Bugün sevdiğiniz ile birlikte çevre gezilerine çıkabilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu arada hem geçmişte yaşadıklarınızı, hem de geleceğe yönelik isteklerinizi anlatabilirsiniz. İstekleriniz ve beklentileriniz güçlü olduğu için etkileyici olacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Bugün eviniz, yakınlarınız veya arkadaşlarınız ile ilgilenebilirsiniz. Ayrıca sorumluluk hissettiğiniz ve üzerinizde baskı duygusu yaratan konulara yönelik çalışmalar yapacaksınız. Aslında kaçtığınız ve istemediğiniz durumlar ile yüzleşmeniz gerekebilir. Aldığınız haberler kafanızı karıştırabilir. Hemen karar vermeyin ve tartışmalardan uzak durun. Sabırlı ve dirayetli davranmanız gerekiyor. Ev veya iş yeriniz ile ilgili bazı değişiklikler yapmaya zorlayan durumlar olabilir. Artık daha ciddi konular ilginizi çekiyor. Bu durum arkadaşlarınız ile aranızdaki iletişimi değiştirebilir.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün bütçenizi gözden geçirebilirsiniz. Parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içine girmeniz mümkün. Fakat rahat davranacaksınız ve aslında şanslı bir dönemde olduğunuzu düşüneceksiniz. Güçlü ve etkileyici kişiler ile görüşebilirsiniz ve beklediğiniz yardımı alabilirsiniz. Bu arada uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ile haberleşebilirsiniz. Eski tecrübelerinizi gözden geçirebilir ve geleceğe yönelik yepyeni projeler yapabilirsiniz. Bugün kendinizi güçlü hissedeceksiniz. Katılacağınız davetlerde tanıştığınız kişileri etkileyebilirsiniz ve aynı zamanda siz de etkilenebilirsiniz.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
[instagram-feed]
fotballdrakterbasketball trikotsbasketbal kleding kopengoedkope voetbalshirts kopenmaglie calcio a poco prezzomaillot de basket nba pas chervetement cyclisme pas cherbilligt cykeltøjbillige sykkelklær på nettbasketball trøye NBA