• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
2017 Lif Modelleri

2017 Lif Modelleri

Anneler evlatlarının çeyizlerini küçük yaştan itibaren yapmaya başlarlar. Ufak ufak biriktirip zamanı gelince kızının veya oğlunun çeyizine verirler. Çeyizlerde bulunan ve oldukça kullanışlı olan en çok ördüğümüz banyo lif modelleridir. Lif modellerini, geçmişte kasnaklar kullanarak, şişte ve tığ da örülmekteydi. Geçmişte lif örnekleri için özel kasnaklar satılırdı. Bu kasnaklar altıgen olurdu. Üzerinde lif modellerini yapmak için çiviler bulunurdu. ( halen satılıyor mu bilmiyorum ) Farklı renkler veya tek renk iplikler kullanarak çiviler yardımıyla banyo lif örnekleri yapılırdı. Geçmişte her evde bulunurdu. Günümüzde çok tercih edilmeyen bir lif modelleridir. Zaman geçtikçe kasnakta lif örneklerinin de modası geçmiş oldu. Paylaştığımız lif modelleri galerisinde kasnakta örülmüş banyo lif örnekleri bulunmaktadır.

Günümüz modasında en çok tığ ve şiş banyo lif örnekleri tercih ediliyor. Çeşit, renk ve desen farklılıkları lif örneklerinde popülerliğini her zaman koruyan elişi olarak karşımıza çıkarıyor. Günler geçtikçe lif modellerinde güzel ve değişik örnekleri görüyoruz. Lif modellerinde tığ da ve şişte olmak üzere her iki teknikte de yapılan püsküllü lif örnekleri bulunmaktadır. Püsküllü lif örneklerinden paylaştığımız galeride bulunmaktadır. Araya püsküller bırakılarak örülen banyo lif örneğinde sizlerde kendi deseninizi oluşturabilirsiniz. Dilerseniz paylaştığımız lif modellerinden birebir aynısını da yapabilirsiniz. Yıldız lif örnekleri de çok sık yapılan bir örgüdür. Diğer modellere göre kolay bir tekniktir. Basit lif örneklerinden örmek istiyorsanız yıldız lif modellerini tercih edebilirsiniz. Yıldız lif örneklerine desen olarak farklı figürler kullanabilirsiniz. Yıldız banyo lif örneklerinde, kuş deseni, civciv modeli, papatya, çiçek örnekleri katarak örgünüzü yapabilirsiniz.

Banyo lif örneklerinde dolgulu modellerde bulunmaktadır. Tığ ile yapılmaktadır. Galerimizde lif örneklerinde mevcuttur. Galeriyi inceleyerek en güzel lif modellerini örebilirsiniz. Diğer lif modellerinden biri ise fıstık lif modelidir. Fıstık lif modellerinde lifler çok güzel durmaktadır. Yumuşacık bir lif örnekleri istiyorsanız fıstık modelini kullanabilirsiniz. Paylaştığımız galeride değişik lif örnekleri de bulunmaktadır. Hazır olarak satılan banyo lif modellerine benzeyen bir örnekte var. Bu lif modellerinin yapılışı resimlerde mevcuttur. Beğendiğiniz lif örneklerini dilediğiniz renklerde örebilirsiniz. Çeyizlik için püsküllü banyo lif modellerini tercih edebilirsiniz. Nişanlı olan gençlere örüp hediye edebilirsiniz. Eliniz örgü işine yatkın ise lif modellerinden çeşit çeşit örüp satabilirsiniz. Güzel bir para kazanma olanağı olabilir.

2017 lif modelleri için sizlere güzel bir galeri hazırladık. Umarız paylaştığımız lif modellerini beğenirsiniz. Güzel günlerde örgü örmeniz dileğiyle. İyi çalışmalar 🙂


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Boğa
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
Güne keyifli başlayacaksınız. Önce tembellik yapabilir ve keyif aldığınız işler ile ilgilenebilirsiniz. Geleceğe yönelik isteklerinizi gerçekleştirmeye yönelik arzularınız artıyor. Duygu ve isteklerinizi sevdiğinize anlatabilir, girişimde bulunmak için yakınlarınızın ve dostlarınızın yardımını isteyebilirsiniz. Yakınlarınız ile haberleşebilir, saygı duyduğunuz büyüklerinizin ziyaretine gidebilirsiniz. Samimi bir ortamda isteklerinizi ortaya koymanız çok daha rahat olacak. Neşeli ve saygılı tavırlarınız ile etkileyici olacaksınız. Eski tecrübelerinizden faydalanacağınız bir dönem.
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
Bugün duygularınız derin olabilir ve en derin istekleriniz açığa çıkabilir. Heyecan duyacağınız haberler alabilirsiniz ve uzun zamandır beklediğiniz gelişmeler sizin istediğiniz yönde gerçekleşebilir. Fakat hırslı bir tavır içinde bulunmaktan kaçının. Kendinizi fazla zorlamayın. Seyahatler, tatil programları ve fizik güç gerektiren konular ile ilgilenebilirsiniz. Cinsel potansiyelinizin yükseldiği bir dönem... Kaçamak aşklar ve heyecan verici maceralar çekici gelebilir. Seyahatler sırasında etkileneceğiniz kişi ile karşılaşmanız mümkün.
ASLAN BURCU YORUMU
Daha önce başlatmış olduğunuz işlerinizi gözden geçirebilir ve bazı konularda değişiklik yapılması gerektiğini düşünebilirsiniz. Gelişmeler yavaş olabilir veya bazı karışıklıklar çıkmış olabilir ve bugün çeşitli çözüm arayışları içine girebilirsiniz. Aslında yaratıcı fikirleriniz ile dikkat çekici olacaksınız. Farklı alanlar ile ilgilenebilir, ilginç konuları araştırabilirsiniz. Parasal konulara yönelik bazı karışıklıklar olabilir veya beklediğinizden daha farklı gelişen olaylar yüzünden gerilim hissedebilirsiniz. Ancak sabırlı davranabilirsiniz ve bu tutumunuz yeni çözümler üretmenizi sağlayacak. Ayrıca size ihtiyacı olan yakınlarınıza yardımcı olabilirsiniz.
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
Bugün duygularınız derinleşebilir ve geçmişte yaşadığınız olayları gözden geçirebilirsiniz. Dikkatinizi evinize yöneltecek ve ev ile ilgili değişiklikler yapmak isteyeceksiniz. Hatta radikal değişiklikler yapmaya zorlayan durumlar olabilir ve özgür olmak isteyebilirsiniz. Güç gösterisinde bulunmaktan kaçının. Ayrıca hırslı bir tavır sergilemeseniz iyi olacak. Sevdiklerinizin ilgisi ve desteği moralinizi yükseltecek. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde dostlarınız ile haberleşebilirsiniz ve çeşitli davetlere katılabilirsiniz. Hareket halinde olmak ve açık hava organizasyonları keyfinizi yerine getirecek.
AKREP BURCU YORUMU
Çevre gezileri, seyahatler ve eğlenceli ortamlar keyfinizi yerine getirecek. İsteklerinizin arttığı bir dönemdesiniz ve yaşam enerjiniz yüksek. Ancak isteklerinizin gerçekleşmesi için gelişmeleri beklemeniz gerekiyor. Bu arada evle ilgili konular veya çocuklar, kardeşler ile ilgili karışıklıklar kafanızı karıştırabilir. Fakat bugün dikkatinizi sizi heyecanlandıran konulara yönelteceksiniz. Güçlü dostlarınız, gücüne güvendiğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Günün ilerleyen saatlerinde önemsediğiniz aile büyükleri ile ilgilenmeniz gerekebilir. Özellikle sorumluluk hissettiğiniz kişiler ile ilgili baskı duygusu hissedebilirsiniz. Bazı gelişmeler tarzınızı değiştirmenize neden olabilir.
YAY BURCU YORUMU
Olaylara daha farklı açılardan bakabilirsiniz. Ancak isteklerinizi belirlemek için aceleci davranmayın. Geçmişi düşünebilir ve şimdiye kadar yaşadıklarınızı gözden geçirebilirsiniz. Ve bütün bunların sonucunda içinde bulunduğunuz durumu değerlendirebilir ve geleceğinizi düşünebilirsiniz. Projelerinizi arkadaşlarınıza anlatabilirsiniz ve sizi desteklemelerini isteyebilirsiniz. Dikkatiniz yükseliyor ve fikirlerinizi rahat bir biçimde ortaya koyabilirsiniz. Hem yakınlarınıza ilgi göstereceksiniz, hem de onların yardımını isteyeceksiniz. İlişkileriniz yeni bir boyut kazanabilir.
OĞLAK BURCU YORUMU
Hareketli bir gün geçireceksiniz. Anneniz, yakınlarınız ve evinizle ilgilenebilirsiniz. Evinizde bazı değişiklikler yapmayı arzu edeceksiniz. İşleriniz ile ilgili çalışmalarınızı hızlandırmak için yeni stratejiler geliştirebilirsiniz. Güçlü dostlarınızı arayabilir, işbirliği yapmak istediğiniz kişiler ile görüşebilirsiniz. Bugün sevdiğiniz ile birlikte çevre gezilerine çıkabilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bu arada hem geçmişte yaşadıklarınızı, hem de geleceğe yönelik isteklerinizi anlatabilirsiniz. İstekleriniz ve beklentileriniz güçlü olduğu için etkileyici olacaksınız.
KOVA BURCU YORUMU
Bugün eviniz, yakınlarınız veya arkadaşlarınız ile ilgilenebilirsiniz. Ayrıca sorumluluk hissettiğiniz ve üzerinizde baskı duygusu yaratan konulara yönelik çalışmalar yapacaksınız. Aslında kaçtığınız ve istemediğiniz durumlar ile yüzleşmeniz gerekebilir. Aldığınız haberler kafanızı karıştırabilir. Hemen karar vermeyin ve tartışmalardan uzak durun. Sabırlı ve dirayetli davranmanız gerekiyor. Ev veya iş yeriniz ile ilgili bazı değişiklikler yapmaya zorlayan durumlar olabilir. Artık daha ciddi konular ilginizi çekiyor. Bu durum arkadaşlarınız ile aranızdaki iletişimi değiştirebilir.
BALIK BURCU YORUMU
Bugün bütçenizi gözden geçirebilirsiniz. Parasal konulara yönelik hırslı bir tavır içine girmeniz mümkün. Fakat rahat davranacaksınız ve aslında şanslı bir dönemde olduğunuzu düşüneceksiniz. Güçlü ve etkileyici kişiler ile görüşebilirsiniz ve beklediğiniz yardımı alabilirsiniz. Bu arada uzun zamandır görmediğiniz dostlarınız ile haberleşebilirsiniz. Eski tecrübelerinizi gözden geçirebilir ve geleceğe yönelik yepyeni projeler yapabilirsiniz. Bugün kendinizi güçlü hissedeceksiniz. Katılacağınız davetlerde tanıştığınız kişileri etkileyebilirsiniz ve aynı zamanda siz de etkilenebilirsiniz.
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
[instagram-feed]
fotballdrakterbasketball trikotsbasketbal kleding kopengoedkope voetbalshirts kopenmaglie calcio a poco prezzomaillot de basket nba pas chervetement cyclisme pas cherbilligt cykeltøjbillige sykkelklær på nettbasketball trøye NBA